Wygraj z alkoholizmem – jak skończyć z nałogiem?

wpis w: Uncategorized | 0

Alkoholizm to bardzo poważny i niestety powszechny problem, który przytrafia się ludziom w każdym wieku. Uzależnieni od alkoholu mogą być już nastolatkowie, studenci, osoby na wysokich stanowiskach, młode kobiety, osoby starsze – słowem, problem ten, może dotyczyć każdego z nas. Jak wyjść z błędnego koła i wygrać z uzależnieniem? Gdzie szukać pomocy dla siebie lub bliskich, walczących z nałogiem?

Przezwyciężyć chorobę

Alkoholizm do poważna choroba, która niszczy nie tylko nasze zdrowie, ale i psychikę. Sprawia, że oddalamy się od bliskich, zamykamy w sobie, nie radzimy sobie z emocjami, a nasze myśli skupione są tylko wokół picia. Pamiętajmy, że alkoholizm ma różne oblicza i nie zawsze wygląda tak samo.Pomocy potrzebują zarówno osoby, które codziennie upijają się do nieprzytomności, jak i te, które każdego dnia muszą wypić kilka lampek wina. Niestety, trudno jest dostrzec moment, kiedy przekraczamy cienką granicę pomiędzy piciem alkoholu dla przyjemności a spożywaniem go z konieczności.

Walka z nałogiem

Wyjście z alkoholizmu nie jest proste. Niezwykle istotne jest uświadomienie sobie, że mamy problem, które zwykle przychodzi dość późno. Pacjent powinien samodzielne podjąć decyzję, że chce wyjść z nałogu i potrzebuje pomocy. To ważny krok, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Wówczas należy odciąć chorego od źródeł alkoholu i przeprowadzić odtrucie, którego celem jest ustabilizowanie biochemicznych funkcji organizmu. Konieczna jest także terapia uzależnień, przeprowadzona przez doświadczonego psychologa. Warto wybrać gabinet psychologiczny Tratwa w Łodzi, w województwie łódzkim, który specjalizuje się w pracy z osobami uzależnionymi nie tylko od alkoholu, ale także narkotyków, hazardu, czy Internetu. Pamiętajmy, że z terapii powinny skorzystać także osoby współuzależnione, czyli najbliższa rodzina pacjenta.

Pamiętajmy, że terapia uzależnień jest niezbędna, aby chory odzyskał panowanie nad swoim życiem i uwolnił się od niszczącego nałogu. Aby terapia była skuteczna, musi trwać długo – zdarza się, że chory korzysta ze wsparcia psychologicznego całe życie. Jednak rezultaty wsparcia psychologicznego są tego warte – pacjent odzyskuje kontrolę nad życiem, własnymi emocjami i naprawia relacje rodzinne i przyjacielskie. Wybierzmy doświadczonego psychologa, który specjalizuje się między innymi w terapii uzależnień.

Zostaw Komentarz

18 − dwa =