Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa Katarzyny Schilf z Łodzi?

wpis w: Uncategorized | 0

Kiedy problemy zaczynają nas przytłaczać, a my nie radzimy sobie z otaczającą nas rzeczywistością, warto jest przemyśleć skorzystanie z pomocy psychologa Katarzyny Schilf z Łodzi. Terapia może pomóc zapanować nad własnym życiem oraz zrozumieć emocje, które powodują nasze złe samopoczucie.

Skuteczna terapia

Zazwyczaj, gdy mamy problem i chcemy o nim porozmawiać, udajemy się do kogoś z najbliższej rodziny lub przyjaciela. Takie spotkanie z pewnością przynosi ulgę i pomaga na jakiś czas. Jeśli jednak nasze problemy są poważniejsze, powinniśmy rozważyć poddanie się terapii u psychologa. Terapeuta nie tylko wysłucha i udzieli wsparcia, ale także podpowie nam, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, których często możemy nawet być nieświadomi. Psycholog wskaże nam metody pracy nad samym sobą, które pomogą zaprowadzić porządek zarówno w myślach, jak i życiu. Pomoże wygrać walkę z depresją, lękiem, nieśmiałością i innymi problemami, z jakimi zmagamy się na co dzień.

Psychoterapia oczami eksperta

– W większości przypadków pacjenci zgłaszają się do gabinetu psychologicznego w momencie, gdy ich problemy przytłoczą ich na tyle, że nie potrafią już normalnie funkcjonować. Nieustannie zachęcam do tego, aby nie zwlekać do momentu, aż wizyta u psychologa będzie koniecznością. Próbujmy zwrócić się o pomoc, gdy tylko pojawią się pierwsze niepokojące uczucia. Wsparcie wśród najbliższych – rodziny i przyjaciół – jest nieocenione i bardzo potrzebne, ale często nie wystarcza. Jeśli widzimy, że brakuje nam radości z życia, nie mamy satysfakcji z tego, co robimy, wciąż popełniamy te same błędy, nasze relacje z ludźmi są trudne, a my czujemy się samotni lub obserwujemy u siebie nieuzasadniony lęk – nie czekajmy z wizytą u specjalisty, który z pewnością pomoże nam znów odnaleźć sens życia – powiedziała Katarzyna Schilf, psycholog prowadzący własny gabinet w Łodzi.

Co daje psychoterapia u psycholog Katarzyny Schilf z Łodzi?

 

Terapia przeprowadzona przez doświadczonego psychologa Katarzynę Schilf z Łodzi pomaga poradzić sobie z własnymi emocjami oraz uświadomić procesy zachodzące w naszym umyśle. Terapeuta nie tylko wysłucha, ale także pomoże odnaleźć źródło problemu i je pokonać. Jeśli czujemy, że nasze życie traci sens, a my sami nie radzimy sobie z naszymi emocjami, nie powinniśmy zwlekać z wizytą u psychologa, który pomoże nam odnaleźć spokój.

Zostaw Komentarz

osiem + dziewiętnaście =