Psycholog – wsparcie dla każdego

wpis w: Uncategorized | 0

Psycholog to osoba, która może zajmować się poradnictwem, wydawaniem orzeczeń czy wykonywać testy psychologiczne. Jeśli szukamy wsparcia w radzeniu sobie z emocjami, obniżonym nastrojem, rozwiązywaniu konfliktów będzie to odpowiednia osoba. Dodatkowo będzie mógł on ocenić, jakie cechy są dla danej osoby dominujące, czy nie ma przeszkód do wykonywania zawodu, a także czy ma zaburzenia takie, jak dysleksja, dysgrafia czy dyskalkulia.

Psychoterapeuta – pomoc w traumie
Psychoterapeuci to osoby, które prowadzą długotrwałe terapie. Mają na celu poradzenie sobie pacjenta z lękami, zaburzeniami odżywiania, bezsennością, a także depresją. Powinny go odwiedzić osoby z objawami psychosomatycznymi czy zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. Psychoterapeuci prowadzą terapie w różnych nurtach. Raz wybrany psychoterapeuta powinien być zmieniony, jeśli po dłuższym czasie nie odczuwamy pozytywnych skutków terapii.

Psychiatra – lekarz od psychiki
Aby zostać psychiatrą trzeba ukończyć studia medyczne i specjalizację w zakresie psychiatrii. Do jego zadań należy diagnoza i leczenie problemu środkami farmakologicznymi. Leczy choroby psychiczne, takie jak: schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, mania czy depresja itp. Czasem psychiatra kieruje pacjenta na psychoterapię.

Zostaw Komentarz

2 × 1 =