Chociaż Polacy nabierają coraz większego zaufania do lekarzy psychologów, co owocuje znacznie częstszymi wizytami w ich gabinetach, świadomość na temat realnego przebiegu terapii nadal jest dość niska. Wiele osób, które noszą się z zamiarem odwiedzenia psychologa, zadręcza się pytaniami na temat pierwszej wizyty. Zwiększa to stres spowodowany całym przedsięwzięciem. Jeśli należymy do tej grupy, warto, żebyśmy zebrali podstawowe informacje o tej nurtującej nas kwestii.
Czym jest konsultacja psychologiczna w gabinecie Tratwa w Łodzi?
Zebranie wiedzy na temat pierwszej wizyty u psychologa pomaga opanować stres związany z rozpoczęciem terapii. Jest on całkowicie zrozumiały – otworzenie się przed nieznaną nam osobą, choć z wykształceniem medycznym, jest trudne. Wysoki poziom swobody i rozluźnienia osiągniemy po paru wizytach, ale już przed pierwszą warto oczyścić umysł i pojawić się w gabinecie psychologa – takiego jak Katarzyna Schilf z Łodzi – bez większych lęków. W końcu przychodzimy tutaj po to, by polepszyć swój stan i nie powinniśmy utrudniać sobie realizacji tego celu. Jednym z niezawodnych sposobów, by zmniejszyć poziom stresu i zwiększyć pewność siebie jest zebranie informacji na temat konsultacji psychologicznej. To pierwsza wizyta u psychologa. Daje ona przede wszystkim możliwość poznania lekarza, z którym będziemy się spotykać. Przeprowadzi on z nami krótki wywiad mający na celu ustalenie, czy aby na pewno terapia psychologiczna jest tym rodzajem pomocy, który jest nam potrzebny. Na tym etapie okaże się, czy terapia się nam przysłuży i nie ma przeciwwskazań do jej podjęcia, czy może istnieją okoliczności, które ją wykluczają.
Cel konsultacji psychologicznej
Konsultacja psychologiczna sama w sobie nie stanowi elementu psychoterapii. Decyzja o jej podjęciu musi zapaść z obu stron, przy wzajemnym zrozumieniu wszelkich jej aspektów. Psycholog Schilf z Łodzi podczas konsultacji nie tylko zada potencjalnemu pacjentowi odpowiednie pytania, ale także poinformuje go o wszystkich niezbędnych sprawach i sam będzie oczekiwał pytań. Jest to idealny moment, aby rozwiać wszelkie swoje wątpliwości na temat psychoterapii. Nie ma czego się obawiać – lekarz jest tu po to, by nam wszystko wyjaśnić i pomóc zrozumieć, na czym polegać będzie jego – i nasze – zadanie. Po konsultacji psychologicznej powinniśmy już wiedzieć, jaki jest cel psychoterapii, jaki będzie czas jej trwania, ile będzie nas ona kosztowała i jakie będą zasady współpracy z psychologiem.
Zostaw Komentarz