Kiedy warto zdecydować się na wizytę u psychoterapeuty Katarzyny Schilf w Łodzi?

wpis w: Uncategorized | 0

Zadaniem psychoterapeuty jest nie tylko wysłuchanie swojego pacjenta, ale przede wszystkim takie nim pokierowanie, aby zrozumiał on źródło swoich problemów i był w stanie je samodzielnie usunąć. Dobry psychoterapeuta potrafi słuchać, rozumie problemy, z którymi przychodzi do niego pacjent oraz potrafi je umiejętnie wyjaśnić i doprowadzić pacjenta do ich rozwiązania.

Psychoterapeuta – kim jest?

Psychoterapeuta to specjalista zajmujący się prowadzeniem psychoterapii. Musi on mieć odpowiednie wykształcenie oraz umiejętności. Zadaniem terapii jest dokonanie określonej zmiany w życiu i funkcjonowaniu osoby, która się na nią zgłasza. W zależności od problemu i stanu zdrowia psychicznego pacjenta, terapia u psychoterapeuty może zakończyć się sukcesem już po kilku spotkaniach, a w trudniejszych przypadkach trwać nawet kilka lat. Psychoterapeuta może być psychologiem, ale nie jest to obowiązek. Wykształcenie w tym kierunku zdobywa się po ukończeniu podyplomowych studiów w kierunku psychoterapii lub specjalnej szkoły psychoterapii.

Czym zajmuje się psychoterapeuta?

Podstawowym zadaniem psychoterapeuty jest odpowiednie poprowadzenie rozmowy z pacjentem. Ma ona na celu dogłębne poznanie natury problemu, z jakim zgłasza się pacjent. Jest to długi proces, w wyniku którego często na jaw wychodzą z pozoru nieistotne rzeczy, które mają jednak ogromny wpływ na aktualny stan emocjonalny i psychiczny pacjenta. Dobry psychoterapeuta powinien charakteryzować się więc dużą dozą empatii i zrozumienia natury ludzkiej oraz umiejętnością prostego objaśniania skomplikowanych problemów. Musi także tak pokierować pacjentem i jego tokiem myślenia, aby mógł on zmienić wszystkie te elementy swojego życia, które mu nie odpowiadają. W tym celu psychoterapeuta nie tylko słucha jego opowieści i swoim życiu i problemach, ale zadaje także szczegółowe pytania – tłumaczy nam psychoterapeuta, Katarzyna Schilf z Łodzi.

Kto powinien udać się do psychoterapeuty Katarzyny schilf z Łodzi?

 

Pacjentami psychoterapeutów są osoby w różnym wieku, począwszy od młodzieży po osoby starsze. Ich cechą wspólną są pewne problemy, z którymi nie dają sobie samodzielnie rady i poszukują pomocy u specjalisty. Do psychoterapeuty należy zgłosić się w przypadku depresji, częstych zmian nastroju, zaburzeń odżywiania, w tym anoreksji i bulimii. Nawet tak prozaiczne problemy, jak kłopoty z zasypianiem i bezsenność mogą także wymagać terapii. Pacjentami psychoterapeuty są także osoby z zachowaniami obsesyjno-kompulsywnymi oraz objawami psychopatycznymi. Do psychoterapeuty warto udać się także z tak prostego powodu, jak chęć poprawy jakości swojego życia oraz lepszego poznania siebie i swojej natury.

Zostaw Komentarz

trzy + 3 =