Kiedy warto udać się do psychologa w Łodzi?

wpis w: Uncategorized | 0

Każdego z nas spotkać mogą problemy i różne osobiste trudności. Często stają się one dla nas przytłaczjące, powodują złe samopoczucie i duży stres. Taki stan może negatywnie wpłynąć nie tylko na nasze zdrowie, ale również na relację z bliskimi czy kontakty w pracy. Dlatego w trudnych chwilach warto jest skorzystać z pomocy psychologa, który pomoże nam zrozumieć nasze problemy, a następnie sobie z nimi poradzić. Co wskazuje na to, że warto wybrać się do specjalisty?

Złe samopoczucie, wycofanie z życia, a nawet myśli samobójcze

Wszystkie te trzy symptomy mogą się ze sobą łączyć. Wiele osób cierpi na depresje, długotrwałe obniżenie nastroju. Początek bywa różny, może pojawiać się poczucie zmęczenia, wycofanie z relacji, które do tej pory były dla nas ważne czy porzucenie aktywności, hobby sprawiających nam przyjemność. Zaczynamy czuć się niepotrzebni i niechciani. Mamy wrażenie, że nic nam w życiu nie wychodzi. Wszystkie te sytuacje prowadzić mogą do załamania, które wywołać może w nas nawet myśli samobójcza. Z pomocą w takich trudnych chwilach przychodzą specjaliści tacy jak  mgr. Katarzyna Schilf, psycholog, która pomaga swoim pacjentom w różnego rodzaju trudnych sytuacjach.  W czasie terapii psycholog wysłucha, pomoże odpowiedzieć na nurtujące nas pytania oraz naprowadzi na drogę, która pozwoli nam poradzić sobie z problemami. W trakcie terapii nawet najbardziej zamknięte w sobie osoby mogą się otworzyć i powiedzieć o swoich wszystkich, nawet najbardziej krępujących problemach.

Zmiany nastroju, niekontrolowany apetyt , problemy ze snem, dolegliwości somatyczne

Jeżeli jednego dnia jesteś szczęśliwy i czujesz się dobrze, a następnego powraca do ciebie silne uczucie smutku, lęku czy gniewu możesz potrzebować pomocy specjalisty. Jeżeli tego typu stany utrzymują się okres dłuższy niż kilka tygodni, to znaczy że możesz mieć problemy psychologiczne. Psychoterapia pomoże Ci w poradzeniu sobie z różnymi trudnościami a terapeuta nauczy jak radzić sobie w sytuacjach kiedy powrócą negatywne emocje.

Inne dolegliwości, które warto skonsultować z psychologiem to problemy ze snem, zarówno bezsenność, jak i nadmierna senność, kłopoty z brakiem bądź z nadmiernym apetytem. Również dolegliwości somatyczne, które, mimo leczenia u lekarzy specjalistów, nadal nam dokuczają. Psychoterapia może wspomagać proces leczenia różnych chorób dermatologicznych, kardiologicznych i innych.

Niezdolność do pracy – wypalenie zawodowe

Kiedy odczuwamy niechęć do pracy, czujemy się wypaleni i nie mamy ochoty wstawać z łóżka, to z pomocą może również przyjść profesjonalna terapia. Czasami zdarzają się trudne sytuacje życiowe, które mogą odbić się na twojej pracy, czasami jednak mimo, że wszystko nam się układa, to odczuwamy do niej niechęć . Również w takich sytuacjach regularne sesje mogą przynieść efekty, które sprawią, że z uśmiechem na twarzy wrócimy do pracy. Dodatkowo w takich sytuacjach mogą pomóc sesje coachingowo-rozwojowe, które pozwolą poznać Twoje mocne strony i odkryć radość z pracy.

Zostaw Komentarz

2 × 1 =