Psychoterapia – w czym może pomóc? Kiedy warto udać się do psychoterapeuty Katarzyny Schilf z Łodzi ?

wpis w: Uncategorized | 0

Pomoc psychoterapeuty, psychiatry czy (w mniejszym stopniu) psychologa wciąż często jest w naszym kraju kojarzona negatywnie. Nie jest to jednak tylko metoda leczenia zarezerwowana dla osób z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Z pomocy psychoterapeuty skorzystać może każdy. Dowiedz się, jakie wyróżnia się rodzaje psychoterapii i w jakich sytuacjach się je stosuje.

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeutą może nazywać się osoba, która ukończyła studia wyższe (najczęściej z zakresu psychologii, medycyny lub pedagogiki) oraz przeszła odpowiednie, kilkuletnie szkolenie z psychoterapii. W ramach nauki, kandydat na psychoterapeutę przechodzi szereg szkoleń i praktyk, musi zdać też liczne egzaminy z wiedzy teoretycznej. Obowiązkowe jest również poddanie się własnej psychoterapii.

Psychoterapia jest nauką bardzo złożoną. Czerpie z osiągnięć psychologii, psychiatrii, medycyny i filozofii. Polega na bezpośrednim kontakcie specjalisty z pacjentem (lub pacjentami – terapii mogą poddawać się pary lub nawet grupy osób). Może być działaniem leczniczym, zastępującym lub uzupełniającym leczenie farmakologiczne albo jedynie zapobiegawczym. Elementy psychoterapii wykorzystuje się często na szkoleniach i warsztatach dotyczących na przykład rozwoju kariery czy wykorzystywania własnego potencjału. Wielu terapeutów w swoich działaniach wykorzystuje też rozmaite techniki wspomagające, takie jak terapia przez sztukę, hipnoza czy zabawa.

Kiedy przydać się może psychoterapia u Katarzyny Schilf z Łodzi?

Psychoterapia może być niezwykle pomocna w wielu zaburzeniach i problemach natury psychicznej (na przykład depresji, zaburzeniach odżywiania, fobiach czy schizofrenii), ale do gabinetu kompetentnego terapeuty, takiego jak Katarzyna Schilf z Łodzi warto udać się także w trudnych sytuacjach życiowych.

Każdy psychoterapeuta stosuje inne metody pracy i specjalizuje się w pomocy osobom z różnymi problemami, jednak większość z nich kieruje swoje usługi nie tylko ku cierpiącym z powodu zaburzeń i chorób psychicznych.

Psychoterapia może pomóc między innymi w:

  • głębszym poznaniu siebie, znalezieniu pasji lub celu w życiu, odkryciu swojego potencjału,
  • pozbyciu się bagażu związanego z przeszłością, zrozumieniu swoich problemów emocjonalnych,
  • poradzeniu sobie z trudną, kryzysową sytuacją życiową,
  • poprawie relacji z partnerem,
  • poprawie relacji z dzieckiem, zrozumieniu jego problemów, usprawnieniu komunikacji.

Wizyta w gabinecie psychoterapeutycznym Tratwa K. Schilf z Łodzi nie musi być więc powodem do wstydu. Krok ten jest oznaką chęci zmiany, a więc powinien być wręcz powodem do dumy. Skuteczność psychoterapii jest potwierdzona badaniami, a jej zastosowanie bardzo szerokie. Jeśli więc czujesz, że nie radzisz sobie ze swoimi problemami, nawet jeśli wydają się przejściowe, nie bój się zasięgnąć porady specjalisty.

Zostaw Komentarz

dziewiętnaście − 4 =